Αθλητικά

Το ball boy ήθελε να βοηθήσει με το δικό του τρόπο την Σεντ Μίρεν, αλλά ο διαιτητής είδε την κίνησή του προς τον παίκτη της Ρέιντζερς και το απέβαλε.

Ούτε το ball boy δεν την σταμάτησε! Σπουδαία νίκη στην μάχη του φετινού τίτλου στην Premiership πήρε η Ρέιντζερς, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Σεντ Μίρεν με 2-1, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής.

Η αναμέτρηση είχε ένα σπάνιο περιστατικό στο 9ο της λεπτό. Η μπάλα βγήκε πλάγιο για τους φιλοξενούμενους και ένα ball boy -αντί να τη δώσει στον παίκτη των φιλοξενούμενων- τον άφησε να πλησιάσει και την πέταξε μακριά του!

Posts from the soccer
community on Reddit

Ο διαιτητής είδε το στιγμιότυπο και -εκνευρισμένος- απέβαλε τον νεαρό, ο οποίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο έπειτα από δύο λεπτά.

To άρθρο Ball boy αποβλήθηκε από τον διαιτητή του Σεντ Μίρεν – Ρέιντζερς επειδή δεν έδωσε την μπάλα σε παίκτη των φιλοξενούμενων δημοσιεύτηκε στο NewsIT .